Otopark ve Bariyer Sistemleri

Otopark bariyer sistemleri, otoparklarda güvenliği, düzeni ve takibi sağlamak amacıyla kullanılan sistemlerdir. Aşağıda yer alan sistemler ve ürünler ile otoparklardaki güvenliği arttırabilir, düzenli ve sorunsuz geçişler ile yabancı araçlara karşı önlem alabilirsiniz.

Genel olarak açık ve kapalı otoparklar dışında araç trafiğinin olduğu her yerde kullanılabilen güvenlik sistemlerimiz ile ihtiyacınıza uygun kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Dolu - Boş Göstergeli Otopark Sistemi

Otopark Yönlendirme Sistemi, otopark içerisinde sürücülerin vakitlerini ve yakıtlarını gereksiz yere dolanarak harcamamaları için tasarlanmıştır. Sürücünün bulunduğu yerden başlayarak en uygun park yerine ulaşana kadar dinamik yön gösterme okları, boş park yeri sayı ekranları ve her park yerinin üzerinde asılı duran kırmızı ve yeşil park yeri durum ışıkları ile yol gösteren akıllı bir otopark yönlendirme sistemidir.

Stressiz ve Keyifli Bir Park Alanı

Otopark müşterileri için stressiz ve keyifli bir ortam sağlayarak, optimum alan kullanımı sağlayacak şekilde araçların hareketlerini tesis içerisinde yönlendirmek ve koordine etmek bu sistemin ana görevidir.

Akıllı Yönlendirme Algoritması

OYS’yi benzerlerinden farklı kılan en önemli özelliklerinden bir tanesi sürücünün en uygun park yerine ulaşması için harcadığı zamanın çok kısa süreli olmasıdır. Bu özelliğini akıllı yönetim algoritması ve yönlendirme ekranları sayesinde yerine getirir.

Düşük Enerji Tüketimi İle Doğa Dostu

OYS’nin diğer bir üstün tarafı ise harcadığı güç tüketimi, AC/DC gerilim çevirici topolojisi ve mikroişlemciler tarafından kontrol edilir ve minimumda tutulur. Bu şekilde elektrik kullanımı da benzerlerinden çok daha düşüktür. Çevreci bir sistem olarak benzerlerine açıkara üstünlük sağlamaktadır.

Fonksiyon Çeşitliliği Sağlar

OYS mevcut otopark yönlendirme sistemlerinden farklı olarak sistemin bir parçası olarak tasarlanan karbonmonoksit, lpg ve hava kalite modülleri de mevcuttur. Bu modüllere ek olarak röle kontrol modülü ile de çeşitli havalandırma, giriş-çıkış kontrolü gibi cihazları da kontrol edebilir.

Sürekli Kendini Kontrol Eden Akıllı Servis Sistemi

OYS’nin bakımı çok basittir. Sistem üzerindeki tüm hata ve arızalar anında izleme ekranında noktasal olarak tespit edilebilir. Bu sayede sürekli yüksek servis maliyetleri çıkaran güncel sistemlerden çok daha avantajlıdır.

Plaka Tanımalı Geçiş Sistemi

Park etme rehberlik ve bilgi (PGI) sistemleri veya araç rehberlik sistemleri, günümüz sürücüleri dimamik bilgi ile kontrol edilmiş yerlere park etmektedirler. Bu sistemler trafik izleme, iletişim, sıralamayı bir araya topluyor ve değişken mesaj işareti teknolojileri hizmeti sunuyor.

Modern park etme çeşitli teknolojileri çoğunlukla kullanarak araç döndüğü zaman ve tecrübelerini geliştirdiğinde sürücülere boş park yerlerini bulmakta yardım etmektedir. Uyumlu ışıklar içermekte, sensörler ve park etme yeri led göstergeleri (kırmızı dolu için, yeşil müsait için ve mavi rezerve engelli için; sözü geçen her perk yerinde, ve dahili konumlandırma sistemi (IPS).

Park etme ve rehberlik bilgi (PGI) sistemleri kentsel alanların içinde akıllı taşımacılık sisteminin dünya çapında gelişmişlik için girişimidir. Park etme ve rehberlik bilgi (PGI) sistemleri gelişme içinde güvenliğe yardım edebilir, verimli ve çevresel olarak arkadaşça taşıma iletişimi sağlayabilir.

Park etme ve rehberlik bilgi (PGI) sistemleri nerede boş yerler az, boş park yerlerini araştırmak için sürücüleri yönlendirmeye dizayn edilmiştir. Amaçlanan arama süresini azaltmak, buda çevreleyen yollar üzerindeki trafik için karmaşayı azaltır hava kirliliği ie ilgili faydaları ile birlikte kentsel alanlarda amaçlanan gerçekleşmiş olur.

Park etme rehberlik sistemi

Bir park etme rehberlik sistemi (PGS) farklı elementlere sahiptir.

 • Detectors – Dedektörler
 • LED indicators – Led göstergeler
 • Zone Controllers – Bölge kontrolörleri
 • Data / Intermediate Controllers – Bilgi / Orta kontrolörler
 • Central Control System – Merkezi Kontrol Sistemi
 • Signs – İşaretler

30 dereceye kadar açıyla yaklaşan araçların plakalarını rahatlıkla okur.

Motorize lensli kamerası ile kurulumu kolay ve hızlıdır.

Web tabanlı tasarımıyla merkezi olarak yönetilebilir.

Sistemdeki alarmlar tüm kullanıcılar tarafından aynı anda izlenebilir.

Mobil uyumlu tasarımı ile tablet ve akıllı telefonlar ile kullanılabilir.

Tek merkezden tüm noktalar izlenebilir.

(HGS-OGS) Otomatik Hızlı Geçiş Sistemi

OGS geçiş sistemleri gerek sitelerde gerek iş yerlerinde gerekse özel otopark alanlarında kullanılmak amacıyla tasarlanmış üst düzey kontrol sistemidir.

OGS otopark geçiş sistemleri sayesinde otoparkınızın yabancı araçlar tarafından işgal edilmesini önler giriş – çıkış yapan araçların program aracılığıyla bilgilerini toplar raporlar bu bilgileri uzun zaman saklamanızı sağlarsınız. OGS otopark geçiş sistemlerinin en dikkat çekici özelliği ise kumanda ve anahtarlık gibi materyallere ihtiyaç duymadan otopark sisteminizin sizi tanıması ve beklemeden geçiş yapmanızı sağlamasıdır.

Sistemin çalışma şekli ; sitenizin yada tesisinizin otopark alanlarındaki giriş çıkışlarda bulunan bariyer veya her türlü otomatik kapılara RFID antenler entegre edilerek bu antenleri de panellerle haberleştirmek suretiyle PC sunucuya yüklenecek programın giriş ve çıkış bilgilerini toplaması ve geçişe yetkisi olan araçların içeriye alınmasıdır. Araçların ön camlarına yerleştirilecek olan RFID kartlar sayesinde sistemin aracı tanımasını ve hangi araç olduğunu programdan sorgulayarak yetkisi var ise geçiş yapmasını sağlamaktadır. Bu kartlar sürekli araç üzerinde bulunacağından kaybolma veya unutulma gibi sorunlarda oradan kalkacaktır.
Otopark kullanıcılarının birden fazla araçları var ise ve bu kullanıcılara tek araçlık yer tahsis edilmiş ise program sayesinde diğer araçları için kısıtlama yaparak birden fazla araçla girilmesini engelleyebilir hangi aracın hangi otopark da olduğunu takip edebiliriz.
OGS otopark geçiş sistemleri sayesinde birden fazla araç otoparkı veya kapıyı bir merkezden kontrol ederek birbirine entegre şekilde sistemin işlemesini sağlayabilir tesisinizi tek elden kontrol altına alabilirsiniz.

İstenirse giriş ve çıkış kapılarına eklenecek alternatif otomasyonlar ve trafik ışıklandırmalarıyla geçiş güzergahını kontrol altına alınarak trafik akışını da düzenleyebiliriz (Karşıdan gelen araç ve kırmızı ışık - Geçiş serbest yeşil ışık). Karmaşıklığı ortadan kaldırabilirsiniz.

OGS otopark geçiş sistemleri daha ilerleyen zamanlarda başka sistemlere de destek vererek entegre bir şekilde çalışmasına devam edebilir.

OGS otopark geçiş sistemleri için gerekli olan tüm donanım yazılım alt yapı ve Ar-ge çalışmalarını bünyemizde sürdürmekte bir çok başarılı projeye imza atmış bulunmaktayız. Ücretsiz keşif ücretsiz projelendirme ve fiyat tekliflendirilmesi aşamasında firmamızdan sürekli destek alabilir fikir ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Road Blocker (Yol Blok Bariyeri)

Road Blocker her türlü araçlı saldırıya karşı, askeri tesisler, devlet binaları, elçilikler, üretim tesisleri, petrol rafinerileri, oteller, havaalanları ve stadyum gibi giriş-çıkışın kontrollü ve güvenli yapılması gereken alanlarda en yaygın kullanılan sistemdir.

Sadece araç çarpmalarına dayanıklı bir kasa olarak tasarlanmamış aynı zamanda sistemle ilgili tüm aksamlar da gerçekleşebilecek saldırılara karşı güçlendirilmiştir. Hidrolik çalışma sistemi sayesinde blok bariyer sistemi en yoğun yerlerde bile kesintisiz çalışmaktadır. Bu sistem, mantar bariyer ve diğer bariyerler ile senkronize edilerek olası saldırılarda savunmayı en üst düzeyde tutarak, araçların güvenli bir şekilde bölgeye girişini sağlamaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • Yükseklik : 500 – 700 – 900 – 1100 – 1300 mm
 • Genişlik : 2 000 – 3 000 – 4 000 – 5 000 – 6 000 mm
 • Et Kalınlığı : 8-10-15 mm
 • Hareketli Kısım : Kumlama + Elektrostatik Toz Boya
 • Hareketli Kısım Sac Tipi : ST 37-3 N / ST 44-3
 • Ağırlık : 1100, 1500, 1850, 2250, 3000 kg
 • Dış Saclar : Galvaniz
 • Bağlantı Noktaları : M8X15 Havsa Başlı İnox civata ( Paslanmaz)
 • Açma – Kapanma Süresi : 4 – 6 sn
 • Kontrol Paneli : A-GA Board
 • Sistem Güvenlik Desteği : Loop Dedektör
 • Motor Gücü : 1,5-2.2-3 KW
 • Çalışma Tipi : Hidrolik
 • Çalışma Basıncı : 50-100 bar / 725-1450 psi
 • Hidrolik Hortum : R2 3/8 330 Bar
 • Hidrolik Yağ : 32/46/68
 • Ünite Çalışma Gerilimi : 220/380 V ( AC)
 • Çalışma Sıcaklık Aralığı : -25 °C / +50 °C
 • Manuel Açma : Küresel Vana
 • Entegrasyon : Her türlü Access Kontrol Sistemi (Plaka Tanıma ( OGS), Kart Okuyucular vb.)

OPSİYONEL

 • Manuel Kaldırma El Pompası
 • Elektrik Kesilmesi Durumunda Akü Desteği
 • Hidrolik Sistem Isıtma – Soğutma
 • Uyarı Ekipmanı Flaşör / Trafik Lambası
 • Acil Kalkış
 • Su Tahliye Pompası 2 sn.
 • Kontrol Paneli PLC (Programlanabilir Mantıksal Denetleyici)
 • Sistem Güvenlik Desteği Emniyet Fotoseli

Hidrolik Mantar Bariyer

Mantar bariyer, her tip araçlı suikast riskine karşı özel olarak tasarlanmış bir güvenlik ürünüdür. Saatte 80 km. hızla bile çarpan bir aracı durduracak niteliklere sahip olan mantar bariyer ürünümüz, hidrolik çalışma prensibi ile son derece kararlı bir çözümdür. Bu güne kadar tasarlayıp kurduğumuz onlarca mantar bariyer ilk günkü gibi hizmet vermektedir. Mantar bariyer fiyat anlamında da avantajlı bir üründür.

Darbeye ve hava koşullarına dayanıklı Hidrolik Mantar Bariyerler, ileri teknolojisiyle Avrupa normu 304 Kalite Paslanmaz borulardan üretilmektedir. Bariyerlerin çapı ve yüksekliği, alanın gereksinimlerine ya da istenen güvenlik düzeyine göre değişkenlik göstermektedir. Elektronik özelliği sayesinde, yükseltme/alçaltma işlemi her tür kart okuyucu, uzaktan kumanda, parmak izini tanıyan biyometrik okuyucular, otomatik plaka tanıma sistemi veya basit bir kontrol düğmesiyle dahi, herhangi bir giriş kontrol sistemi aracılığıyla kontrol edilebilir.

Bunun yanı sıra sisteme; manyetik loop dedektörler, fotoseller, yanıp sönen ışıklar veya kırmızı/yeşil trafik ışığı gibi emniyet aksesuarları kolayca entegre edilebilir. Özel tasarlamış olduğumuz suikast mantarı tamamen bombalı araçlar ve araçlı intihar saldırılarını önlemek için özel dizayn edilen bir bariyer çeşididir.

OPSİYONEL

 • Manuel Kaldırma El Pompası
 • Elektrik Kesilmesi Durumunda Akü Desteği
 • Hidrolik Sistem Isıtma – Soğutma
 • Uyarı Ekipmanı Flaşör / Trafik Lambası
 • Acil Kalkış
 • Su Tahliye Pompası 2 sn.
 • Kontrol Paneli PLC (Programlanabilir Mantıksal Denetleyici)
 • Sistem Güvenlik Desteği Emniyet Fotoseli

Yol Tuzağı

Yer tuzağı otopark, alışveriş merkezleri, siteler vb. alanların araç giriş-çıkış noktalarında ulaşımın tek yönde yapılmasını sağlayıp, hızlı ve güvenli bir geçiş ortamı oluşturur. Bu sistemin amacı ters istikamette araç geçişini engellemektir. Bu özellik istenildiğinde pasif hale getirilebilir.

Mevcut geçiş düzenine aykırı hareket eden araçlar, Manuel Yer Tuzakları, birbirinden bağımsız bıçakları sayesinde engellenip, herhangi bir suikast girişiminde lastik hasarına neden olmaktadır.

Bıçaklar 7 cm olup, müşteri taleplerine göre özel ölçülerde üretim yapılabilmektedir. Bu bıçaklarda çarpmayla ortaya çıkan ses şiddeti, özel kauçuklarla azaltılmıştır. Ürün boyası olarak, kalite anlayışımızdan dolayı dış etkenlere dayanıklı epoksi boya veya elektrostatik toz boya kullanılmaktadır.

Aynı zamanda Otomatik Yer Tuzağı sisteminde elektrik kesintisi halinde üründen 0 verim alabilmek için manuel kol aparatı geliştirilmiştir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • Tuzak Boyu : 1 m – 7m
 • Tırnak Uzunluğu : 65 mm
 • Tırnak Modeli : Döküm Tırnak (Sfero)
 • Tırnaklar : Birbirinden bağımsız.
 • Tuzak : 995 x 280 mm ( 5 mm et kalınlığı)
 • Tuzak Kasası : 300x1000x150 mm ( 2 mm et kalınlığı)
 • Boya : Elektrostatik Toz Boya
 • Ağırlık : 70 kg

Akordiyon ve Şerit Bariyer

Akordiyon bariyer şık tasarımı ile iç ve dış ortamlarda kullanım için tasarlanmıştır. Hareketli veya sabit olarak kullanılabilir yapıdadır.

Bariyer alüminyumdan imal edilmiş olup, hafif yapıdadır. Akordiyon şeklinde açılıp kapanabilir birbirine kilitli modüllerden oluşmaktadır. Bariyer bağlantı elemanları da gövdesi gibi alüminyumdan imal edilmiş olup kapakları plastik yapıdadır. Parçaların birleşiminde paslanmaz vidalar kullanılmıştır.

Bariyer kilit mekanizmasına sahiptir. üst ve alt bölümlerde araçların gece görüşünü sağlayacak reflektör işaretler kullanılmıştır. Ayaklar kilit mekanizmalı tekerlekler sayesinde güvenli kullanım sağlar.

AKORDİYON BARİYER GENEL ÖZELLİKLER

 • Gövde Tipi : Alüminyum
 • Açık Uzunluk : 2000 mm
 • Kapalı Uzunluk : 460 mm
 • Bariyer Genişlik : 450 mm
 • Bariyer Yükseklik : 1200 mm

ŞERİT BARİYER TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • 4 yönlü şerit bağlantı imkanı
 • 95 cm boy
 • 63,5 mm boru çapı
 • 2.20 m ve 3.60 m şerit uzunluğu seçeneği
 • Çıkmayı ve düşmeyi önleyen şerit kilidi
 • 35 cm alt taban
 • Geniş renk seçeneği
 • İç kasetleri sayesinde kolay montaj ve değişim
 • 2 yıl imalatçı garantisi
 • Şerit üzerine serigraph baskı imkanı

Araç Altı Arama Aynası

Askeriye, emniyet, kamu kurumları, alışveriş merkezleri, iş merkezleri veya bireylere ait otoparkların girişinde araç altlarını kontrol etmek amacıyla kullanılan dışbükey aynadır. Araç arama aynası; şekil olarak uzun bir tutma sapının ucuna sabitlenmiş bir dışbükey ayna şeklinde tasarlanmıştır.

Aynanın dışbükey olması kontrol yapan kişiye araçaltını geniş bir açıyla görme imkanı verir, kolaylıkla araç altı arama yapılmasını sağlar. Seçimli olarak karanlık ortamda görüş sağlamak amacıyla tutma sapına fener bağlanmaktadır. Ayna bölümü ideal olarak camdan üretilirken, bazı ürün çeşitlerinde akrilik malzeme de tercih edilmektedir.

GENEL ÖZELLİKLERİ

 • Tekerlekli
 • Fenerli
 • Ayna Çapı 30 cm
 • Alüminyum Gövde

 
KULLANIM ALANLARI

 • Askeri Otopark Nizamiyeleri
 • Emniyet Otopark Nizamiyeleri
 • Kamu Kurumları Otopark Nizamiyeleri
 • Alışveriş Merkezleri Otopark Girişleri
 • İş Merkezleri Otopark Girişleri
 • Konut Siteleri Otopark Girişleri
 • Devlet Kurumları Otopark Girişleri