PDKS

Personel takip sistemleri, personellerinizin çeşitli parmak izi, yüz kaydı ve kart okuyucu gibi cihazlar ile işe devamlılığını işletmelere özel senaryolar ile kontrol ve takip edildiği sistemdir. Diğer adıyla PDKS; yani personel devam kontrol sistemleri olarak da adlandırılır.

Personeller giriş ve çıkışlarda kart, parmak izi veya yüz izleri ile geçiş yaparak o konumda bulunduğu bilgisini kaydetmiş olur. Personellerin devamlılığını kontrol etmek için bu terminallerden toplanan bilgiler kullanılır. PDKS yazılımı ile giriş çıkış verileri raporlanır ve işletmedeki işleyiş senaryosuna göre vardiyaları ve saatleri hesaplanarak aylık puantaj bilgisi, hak edilen ücret, yapılan fazla mesai zamanları gibi bilgiler daima kayıt altında tutulmuş olur ve istenildiği zaman geçmişe yönelik raporlar çekilebilir.

Perpacom BT ekibi olarak personel devam kontrol sistemleri ile işletmelere çalışma alanlarında verimliliği arttırma ve iş yükünü hafifletecek çözümler sunuyoruz.

Kart ve Şifreli Terminaller

Kartlı geçiş sistemlerinde kullanılan kartlar Mifare veya Proximity olarak ikiye ayrılır. Bu kartların özelliği her birinin tekil kimlik (unique ID) içermesi. Yani bir kart sadece tek bir özel numaraya sahiptir ve hiçbir şekilde kopyalanamaz. Dolayısıyla kartlı geçişte kullanılan kartlar tamamen güvenilirdir.

Kişilerin geçiş kontrol noktasında kartlarını okutabilecekleri bir cihaz bulunmaktadır. Bu cihazlar sadece kart okuyan cihazlar olabilecekleri gibi aynı zamanda hem kart hem şifre okuyabilen hem de kart, şifre ve parmak izini bir arada okuyabilen cihazlar da olabilir; bu tamamen şirketin kartlı geçiş sistemi talebine göre değişkenlik gösterir.

Kartlı geçiş sisteminin çalışabilmesi için geçişler noktalarında turnike veya manyetik/selenoid kilit kullanılmaktadır. Bu şekilde kişiler kartlarını kart okuyucuya okuttuğunda, kullanıcının geçiş izni varsa turnike veya manyetik kilit açılır. Böylece geçiş sağlanır.

Pdks ve geçiş kontrol yazılımları ile tüm geçişler kayıt altına alınarak geriye dönük kontroller ve raporlamalar yapılabilmektedir. Ayrıca kartlı geçiş sistemi yazılımıyla belirli kişilerin belirli geçiş noktalarından belirli zamanlarda geçmesi sağlanabilir.

Parmak İzi Sistemleri

Parmak izi sistemleri sayesinde güvenlik düzeyinin en üst seviyede tutulması istenen bütün alanlar korunur ve takip altında kalır. Parmak izi okuma ile giriş sağlanan ve yüksek güvenlik düzeyi gerektiren tüm alanlarda Perpacom BT olarak geliştirdiğimiz özel yazılımlar ile tüm geçişleri kayıt altında tutarak kontrol edilebilmesine imkan sağlıyoruz. Parmak izi sistemleri ile ofis, bina, fabrika, AR-GE merkezi ve daha fazlası gibi alanlarda izinsiz erişimi sınırlayarak, yüksek güvenlik düzeyinde ortamlar sağlanmış olur.

Parmak izi sistemleri terminalleri ileri teknolojiyi yansıtan, son derece gelişmiş sistemleri ve işlevleri bir arada barındırır. Örneğin, geçiş sırasında çekilen fotoğraf ile kayıtlı personelin fotoğrafını göstermesi en dikkat çekici özellik olarak değerlendirilir. Ayrıca parmak izi okuma terminalleri, diğer kimlik tanılama cihazlarına göre çok daha ekonomik çözümler sunar. Parmak izi sistemleri, fiyat/performans açısından en uygun geçiş kontrol imkanını sağlar.

Hemen her ölçekte işletme, kamu kurum ve kuruluşlar ile özel iş yerleri gibi alanlarda konusunda uzman ve deneyimli teknik servis ekiplerimiz Türkiye’nin dört bir yanında işletmeye özel ihtiyaçları belirleyerek, doğru ekipmanları gerektiği düzeyde kullanılmasını ölçümler ve titizlikle kontrollerinin yapılmasını sağlayarak kullanıma sunar.

Yüz Tanıma Sistemleri

Yüz tanıma sistemleri kullanım alanı olarak; küçük ve büyük işletmelerin rahatlıkla kullanabileceği ürün aralığına sahiptir.
Ürünlerimiz tamamen ofis, fabrika, orta-düzey işletmeler, holding, giriş ve çıkışların sürekli olarak yapıldığı lokasyonlarda rahatlıkla ve güvenle kullanılabilir. Yüz tanıma terminalleri, giriş çıkışlarda ve turnike sistemlerine entegre olarak çalışabilir. Parmak izi işlevinin yeterli kalmadığı yerlerde çoklu biyometrik yapısı sayesinde yüz tanımayla işletmede giriş ve çıkışlar kolaylıkla sağlanabilir.

Perpacom BT yüz tanıma sistemlerinde yüksek performans, yüksek görüntü kaliteli optik sensörleri yardımıyla yüz tanıma işlemleri artık çok kolay. Üst düzey terminaller, çiziklere ve darbelere karşı son derece dayanıklıdır.

Yüz tanıma sistemlerimizde yüksek seviye donanımlar kullanılmaktadır. Multi-biyometrik çözümler ve çoklu tanıma işlevleriyle Perpacom BT yüz tanıma sistemleri kullanıcılara net görüntü kalitesi sunar. Temiz ve kullanımı kolay olması kullanıcı dostu işlem olanağı imkanı verir. Donanım platformu ve algoritma olarak tamamen yenilenmiş arayüz deneyimi sunar.

Yüz tanıma sistemi akıcı kullanıcı tecrübesiyle, hızlı işlem yapmanızda size yol gösterir. Cihazlarımız yüz doğrulama konusunda güvenlik seviyesi üst düzey parametrelerle gerçekleşir.