X-Ray ve Dedektör Sistemleri

Yüksek güvenlik ve detaylı denetim gerektiren alanlarda üst düzey güvenliğin sağlanması için; TAEK (Türkiye Atom Enerjisi Kurumu) onaylı x-ray cihazları ile kapı ve el dedektörleri aracılığı sayesinde hızlı, güvenli, kolay biçimde üst, çanta ve bagaj araması yapılmasına olanak sağlar.

X-ray cihazları ve kapı dedektörleri, yüksek güvenlik gerektiren kritik denetimin önemli ve zorunlu olduğu havaalanları, gümrükler, limanlar, oteller, alışveriş merkezleri, toplantı ve kongre merkezleri, büyük plazalar gibi alanlarda personel ile ziyaretçilerin güvenliğini en üst düzeyde sağlamak için üretilir.

Farklı ihtiyaç kapasitelerine göre tasarımlanan x-ray cihazları, kullanışlı, sade biçimde üretilen kapı ve el dedektörleri ile yüksek güvenlik gerektiren alanlarda üst arama ve bagaj kontrollerini etkin, güvenli ve kolay biçimde gerçekleştirir. X-ray cihazları, havalimanı, gümrük, liman, AVM, kamu ve özel sektör binaları ve oteller gibi alanlarda; kol çantası, çanta, paket, koli, poşet, bagaj ve kargoları içlerini açmadan x-ray ışınları sayesinde görüntülenerek kontrol edilmesinde kolaylık sağlar.

Perpacom BT X-ray cihazları TAEK (Türkiye Atom Enerjisi Kurumu) tarafından denetimi yapılarak üretilir. X-ray cihazlarının kullanılacağı alanlar, uzman ve deneyimli ekiplerimiz aracılığı ile ön keşifle değerlendirilir. Alan durumu, kullanım amacı ve ihtiyaç durumuna göre uygun model belirlendikten sonra operasyonel aksaklık yaratılmadan ilgili alana uygun biçimde kurulumu gerçekleştirilir.

Kapı dedektörlerinde kolay kullanım ve sade tasarım ilkesini benimseyen Perpacom BT, el dedektörlerinde de kullanışlı ve hafif olmasını öngören biçimde ürünleri müşterilerinin kullanımına sunar. Perpacom BT, güvenlik sistemlerinde “önce insan” ilkesini ön planda tutar. Kapı dedektörlerinden geçmesi sakıncalı olan kimi ziyaretçiler için de el dedektörleri en kullanışlı güvenlik ve kontrol aracı olarak sunulur. Örneğin, kalp pili taşıyan hastalar ya da hamile bayanların üst aramaları hafif ve kullanışlı el dedektörleri aracılığı ile kolay ve güvenli biçimde gerçekleştirilir.